ארטיק ביתי - הכי כיף על מקל

ארטיק ביתי - הכי כיף על מקל

הכנת ארטיק ביתי, היא דרך מצוינת לבלות עם הילדים בחופש הגדול.

יחד אפשר להחליט על הטעמים, לבחור את הפירות ולהשתתף בעשייה שבסופה כל המשפחה תיהנה מארטיקים קרים וטעימים במיוחד.

אין כמו בבית

אחד היתרונות הגדולים בהכנת ארטיק ביתי הינה השליטה על המרכיבים. ארטיק שמכינים בבית יהיה בריא יותר, יכיל פחות סוכר ויורכב מפירות שהילדים אוהבים. כבר אין צורך ל"החביא" או לשווק את הפירות, שימו אותם בארטיק ביתי והילדים פשוט יבקשו בכל פעם לאכול פירות.

טובים השניים מהאחד

הסוד בארטיק ביתי הוא בשילובים ובמרקמים. ואתם יכולים לעשות כל העולה ברוחכם. הפירות יכולים להיות בשלל מרקמים כגון :מרוסקים, סחוטים למיץ, חתוכים לחתיכות גדולות או קטנות

להגיע למרקמים שאתם רוצים אתם צריכים בלנדר ידני או רגיל. ניתן כמובן לשלב יותר מפרי אחד ולשדך אותו למיץ סחוט, קרם קוקוס, מים ויוגורט על בסיס חלב או סויה. אפשר להוסיף טחינה, חמאת בוטנים, ולהמתיק בדבש או סילאן.

ארטיק מענבים ירוקים, הוא ארטיק שילדים אוהבים במיוחד. חשוב להשתמש בענבים ללא גרעינים.

לארטיק צבעוני כדאי אפשר לשלב ענבים שחורים ולהכין אותו במרקמים שונים כמו חתיכות גדולות יותר או ממש מרוסק. למתכון המלא

אופציה מיוחדת יותר היא ארטיק אפרסקים. אפשר לרסק את האפרסקים ולערבב עם יוגורט ודבש לארטיק במרקם קרמי יותר. למתכון המלא

לפני שמקפיאים

חשוב כשמכינים ארטיק ביתי להשתמש בפירות בשלים ואפילו בשלים מאוד. כיוון שפירות בשלים מכילים יותר סוכר והם פשוט מתוקים יותר. אפשר כמובן להוסיף ולחזק את המתיקות עם ממתיקים טבעיים כמו דבש, סילאן ומייפל. אוכל קפוא הינו בעל נטייה להיות עם טעמים חלשים יותר ולכן כדאי לבדוק את טעם הארטיק לפני ההקפאה ולהמתיק לפי הצורך.

לצורה ולגודל של הארטיק הביתי כדאי לבחור כלי שמתאים ויכול להכיל את התערובת להקפאה.

ניתן להשתמש במתקנים מיוחדים להקפאת ארטיקים ביתיים העשויים מפלסטיק או מסיליקון ומגיעים כבר עם מקלות מובנים. אפשר להשתמש עם מה שיש בבית כמו גביעי יוגורט, כוסות חד פעמיות וגביעי מאפינס. להם יש לצרף מקלות ארטיק או כפיות. בכל כלי שתבחרו חשוב להשאיר מקום למעלה כיוון שבהקפאה התערובת תתפשט והארטיק יאבד מצורתו. את המקל ארטיק דאי להוסיף לכוסות או גביעי היוגורט אחרי זמן קצר של הקפאה .זמן ההקפאה הינו בין 6-8 שעות והוא תלוי בגודלו ובמרקם של הארטיק הביתי.

כשהארטיק מוכן ,שימוש בכלי ייעודי יקל על הוצאתו בשלמות. כדי לחלץ ארטיק מכלי אחר כדאי לשים אותו תחת מעט מים זורמים.

הכנת ארטיק ביתי יחד עם הילדים היא דרך מהנה להתרענן בימי הקיץ החמים. ילדים צעירים וגדולים יותר יכולים לקחת את מה שכבר יש לנו במקרר ובמטבח ,לעזור בהכנה, להיות יצירתיים ולהמציא שילובים מעניינים  עם שפע של פירות.

בלוג יינות ביתן

כל הזכויות שמורות ליינות ביתן © 2019

סגירת תפריט
Bitnami