החיים הם פיקניק - בילוי בטבע בחול המועד

החיים הם פיקניק –המדריך לבילוי יום העצמאות בטבע

לבחור מראש את המיקום

ייתכן ויהיו עומסי מבקרים או אירועים ציבוריים, שימנעו מכם הגעה מהירה וכן התארגנות במקום ולכן כדאי להתעדכן ברשתות חברתיות או בעיתונות ולבחור מראש את המיקום. צריך לבחור מקום שמתאים לכול המוזמנים גם מבחינת החנייה ומרחק ההליכה מהאוטו לפיקניק.

מחצלת או שולחן ?

אפשר גם וגם. אם מקיימים פיקניק בים או בפארק כדאי לקחת 2 מחצלות אחת גדולה לישיבה ואחת קטנה יותר שעליה אפשר להניח את האוכל והכלים. ליער שידוע שיש בו שולחנות לפיקניק כדאי מקיימים פיקניק במקום לא מוסדר כדאי להביא בנוסף למחצלת גם שולחנות מתקפלים.

פיקניק מא' עד ת'

תזמון שעת הפיקניק חשוב לקביעת התפריט בין אם בראנצ' או ארוחת צהריים קלילה וכמובן לצרכי הצללה. שמשיה תוכל להיות מצוינת בים וביער העצים ישמשו לנו לצל ושמשיה תוכל לעמוד מעל השולחן פיקניק.

פיקניק הוא זמן מצוין למשחקים, ליקוט של עלים ביער, צדפים בים וחקר סביבת הפיקניק. אפשר להביא עפיפון, כדור, משחקי קלפים, קופסאות ריקות לילדים בהם יוכלו לאסוף את מה שמצאו ולהזכר בבית.

לפיקניק כדאי לקחת אוכל שיהיה קל להניח, לפרוס אם צריך ולהגיש. חשוב לדאוג לצידנית עם קרחונים לקירור, שקית של קרח 
ובקבוקי מים.
מומלץ להביא אתכם כלים חד פעמיים, הם נוחים לסחיבה ולא צריך להתעסק בניקיון שלהם לאחר השימוש היום יש מגוון כלים חד פעמיים סביבתיים, כלומר שהם עשויים מחומרים מתכלים.

על מנת לא לגזול זמן יקר בפיקניק כדאי לחתוך ירקות ופירות בבית, לשים בקופסא נפרדת ואפילו להביא רוטב לסלט בצנצנת לערבוב והגשה בפיקניק. אבל בהחלט, למי שאוהב לעשות זאת בחיק הטבע יכול לעשות זאת עם קרש חיתוך וסכין במקום ואף לשתף את שאר בני המשפחה בעשייה. פיקניק הוא ארוחה בטבע וכדאי להביא אוכל שלא דורש קירור רב או חימום, אוכל שנוח לאכול בישיבה או בעמידה.

אפשר להכין מראש קלחי תירס, מאפינס מלוחים במילויים שונים, סלט פסטה קר, ירקות אנטי פסטי, ירקות חתוכים עם מטבל, ספירנג רולס, טורטיות במילוי אבוקדו, לחמים ומגוון ממרחים לא רק טחינה וחומוס אלא ממרח זיתים, ממרח שעועית שחורה שניתן להכין בבית. גם קינוחים רצוי לא להכביד עם עוגות קרם שלא נוח לארוז או עוגות מוס הדורשות קירור ולקנח במאפינס מתוקים עם פירות, עוגות בחושות ופירות חתוכים. גם למים אפשר להוסיף פלחי תפוח ירוק קליפות גזר או מלפפונים. חשוב לא לשכוח מגבונים ושקיות אשפה כדי לשמור על ארצנו נקייה כשנסיים לחגוג.

חג שמח וחופשה נעימה!

בלוג יינות ביתן

כל הזכויות שמורות ליינות ביתן © 2019

סגירת תפריט
Bitnami