המדריך המבריק לראש השנה

המדריך המבריק לראש השנה

תקופת החגים לפנינו וכולנו רוצים לקבל את השנה החדשה עם בית נקי, לכן הכנו במיוחד בשבילכם מדריך לניקיון יסודי לבית.

לפני שתחילו במלאכת הניקיון, כדאי שתציידו מראש במלאי של חומרי ניקוי המותאמים  לניקיון חדרים או משטחים שונים בבית. שימוש בחומרים ייעודים  לרצפות, רהיטים, חלונות ועוד יסייעו לכם בניקוי היסודי. כדאי להצטייד גם במלאי כפפות, ספוגים, מברשות, מגבונים, שקיות זבל, מטליות רב פעמיות ונייר סופג.

יש להקדיש זמן לכל חדר וחדר בבית  ולתת לחומרי הניקוי גם זמן לעשות את העבודה.

שימו לב לחדר האמבטיה

לפני שתנקו את האמבטיה, סדרו את ארונות האמבטיה, רוקנו משם את כל המוצרים כמו סבונים וקרמים שלא השתמשתם כבר יותר משנה ואז התפנו להברקת האמבטיה והמקלחת.

השאירו את חומרי הניקוי לעבוד בזמן שתנקו את המראות והסירו כתמי חלודה ועובש  מהקירות והמקלחת. בשטחים בהם הגישה קשה, השתמשו במברשת שיניים ישנה וצחצחו את החלודה.

בזמן הזה החומרים הפעילים בחומרי הניקוי כבר יעשו את שלהם ותוכלו להבריק את האמבטיה. כדאי לכבס את שטיח האמבטיה ולהשרות את וילון האמבטיה או לקנות חדש במידה והתיישן.

תוסיפו מספר מגבות מגולגלות, נר מרשים וכלי לסבון מעוצב וקיבלתם חדר אמבטיה שמשרה

אווירה של מלון יוקרה. את השירותים כדאי להשאיר לסוף על מנת שתוכלו לזרוק את המטליות שהשתמשתם בהם לניקוי האסלה והאריחים.

מה מתבשל במטבח?

הכיור הוא האזור הכי מלוכלך במטבח בגלל שאריות המזון וערימות הכלים. לכן, הוא זקוק לניקוי יסודי מכל החיידקים. את משטחי השיש  מומלץ לשפשף עם חומרים אנטי בקטריאליים.

מומלץ לנקות היטב את ארונות המטבח בפנים ומבחוץ. רצוי לנקות את המיקרוגל והטוסטר אובן מבחוץ עם מטליות מיקרופייבר שמנקות בצורה יסודית ואחידה ובפנים יש לנקות עם תכשירים המתאימים למכשירים המיועדים לחימום מוצרי מזון.

מומלץ לעשות ניקיון יסודי גם למקרר כולל הידיות ושאיבת פתחי האוורור בתחתית ומבפנים לנקות עם מגבונים אנטי בקטריאליים את כל המדפים ולהחליף משטחים במגרות הפירות והירקות.

את הכיריים ניתן לנקות עם מסירי שומן ואת התנור להשאיר לסוף הניקיון היסודי כיוון שהחומרים הפעילים דורשים זמן מה על מנת לפעול. רצוי כדי להבטיח את ניקיון רצפת המטבח להניח מטליות על הרצפה שמסביב לתנור. תארגנו את השיש במטבח עם מכשירים מבריקים, צמחי תבלין ומדף עם ספרי בישול וכל בני המשפחה יבואו לבדוק מה מתבשל וגם יסייעו לבשל. 

ניקיון חלומי לחדר השינה

בחדרי השינה כדאי לשאוב בתחילה מאחורי המיטות ותחתיהן. יש לנקות בתרסיס מיוחד לריהוט את מסגרות ובסיס המיטות. כמובן שבניקיון יסודי לבית רצוי להחליף למצעים ריחניים אחרי כביסה ולכבס וילונות. יש להסיר אבק תחילה מגופי התאורה ולהתחיל מהתקרה עד למטה, כדי שהאבק ירד לרצפה. את הכריות והשמיכות כדאי לאוורר בשמש ולשאוב ממזרני המיטות את האבק. גם תמונות במסגרות שתלויות על הקיר או מונחות על השידה כשאי להסיר אבק ולנגב עם מגבונים או מטלית לחה ספוגה בחומר ניקוי עדין. אם תוסיפו תמונה אהובה, מנורה קטנה ליד המיטה ומבשם חדר תוכלו להפוך את חדר השינה שלכם לחדר שנעים להירגע ולישון בו.

מרכז הבית

חשוב לשאוב את כל הכריות ובמידה והן נשלפות מהספות והכורסאות גם לשאוב את הספה עצמה. את השטיח בסלון כדאי לנקות עם קצף ניקוי לשטיחים לתת לחומר לעבוד ובינתיים להסיר אבק מחפצי  אומנות, ספרים בספריית הבית, תמונות ושולחן אוכל. כשהחומר הפעיל בקצף הניקוי יסיים מומלץ לשאוב את השטיח ולגלגל אותו הצידה על מנת שאפשר יהיה לסיים את ניקיון הרצפה. במידה והריהוט הוא מבד או מעור יש להשתמש בחומרי ניקיון מתאימים.

הבסיס להכל – רצפה

בכל החדרים ללא יוצא מן הכלל יש רצפה. המרצפות עליהן אנו דורכים בכל יום סופגות את כל הלכלוך מהנעליים שלנו, את האבק והנוזלים ולכן בניקיון יסודי לבית, בכל החדרים חשוב לנקות היטב את הרצפה. לניקיון יסודי מומלץ לשאוב תחילה את הרצפה, גם את רצפת המטבח, לטאטא ואז תלוי בסוג המרצפת בין אם פורצלן, קרמיקה שיש או פרקט יש להשתמש בחומרים שיתאימו לסוג הרצפה על מנת לשמור על המראה שלה והניקיון שלה לאורך זמן. יש מרצפות אשר לא ניתן להשתמש בחומרים המכילים אמוניה או פוליש כמו פרקט. לרצפות של שיש דווקא אפשר להשתמש בחומרי ניקוי עם אפקט של פוליש. אפשר גם להשתמש בחלק מהבית עם חומרי ניקוי רצפה המשלבים גם חומרים דוחי חרקים ובחלק מהבית כמו באמבטיה ובשירותים בנוזל לשטיפת רצפה המכיל אחוז גבוה יותר של אקונומיקה וחומרים אנטי בקטריאליים. באזורי השינה והמגורים אפשר להשתמש בחומרי ניקוי מבריקים וריחניים.

ניקיון יסודי לבית יתרום רבות לאיכות החיים וייתן לכל בני המשפחה הזדמנות נפלאה להתחיל את השנה החדשה בבית נקי ונעים.

בלוג יינות ביתן

כל הזכויות שמורות ליינות ביתן © 2019

סגירת תפריט
Bitnami