המדריך לשיער בריא ומטופח

המדריך לשיער בריא ומטופח

כולנו רוצים שכל יום יהיה "Good Hair Day" כלומר שהשיער שלנו תמיד יראה יפה, בריא ומטופח.
השיער שלנו חשוף למגוון גורמים שעלולים ל"החליש אותו" ולפגוע בו: מזג האוויר, חפיפה מוגזמת, סירוק לא נכון, תזונה לא נכונה ועוד. כל שיער הוא שונה ואין תכשיר אחד שייתן מענה לכל הסוגים, אבל יש לנו כמה טיפים שכדאי לנסות ולאמץ:

גם לשיער מגיע וויטמינים

חשוב להקפיד שבתפריט שלך יהיו מאכלים עשירים בחלבונים כמו עדשים, דגים וביצים, מאכלים עשירים בסידן כמו שקדים, פירות יבשים ומוצרי חלב ומאכלים המכילים ויטמין B כמו אבוקדו ובננה.

מגוון ויטמינים ומינרלים נמצאים במוצרי שיער כמו שמפו, מרככים, מסכות וקרמים לאחר שטיפה. כדאי להשתמש במוצרים שמכילים שמנים שעשירים בוויטמינים כמו שמן ארגן, שמן אבוקדו, שמן מרוקאי ושמן זית. למניעת נשירה מומלץ להשתמש במוצרים המכילים אבץ. חשוב שבמוצרי השיער יהיו כמה שפחות חומרים משמרים ושתהיה בהם כמות נדיבה של תמציות צמחיות כמו תמצית קוקוס, שמן שקדים וקראטין.

שביל באמצע, שביל בצד

חפיפת השיער והברשתו הם חלק משגרת הטיפוח שלנו. חשוב להתאים את סוג השמפו והמרכך לסוג השיער: שמן, דק, יבש.

עדיף לא לחפוף את השיער כל יום. כשחופפים שיער יבש, כדאי שהשמפו והמרכך יהיו עם לחות מוגברת. שיער שמן יקבל לאיזון השומן בקרקפת שמפו לשיער שמן ומרכך לשיער יבש. בחפיפת שיער דק ונוטה לפיצולים כדאי למרוח בקצוות השיער בלבד את המרכך כדי למנוע פיצולים. שמפו ומרכך לשיער צבוע ישמור על ברק ועל מראה צבוע יפה ובריא.

גם לדרך שבה מסתרקים יש השפעה על בריאות השיער. יש להקפיד על סירוק עדין מגן על השיער מפני נשירה ושבירה. סירוק השיער מיד לאחר החפיפה מונעת את שבירתו.

מה שיוצא אני מרוצה

ההבדלים בעצם בין שיער חלק, גלי ומתולתל הוא בעובי השערה, רמת הקרזול הברק והשומניות. בגלל ששטח השיער המתולתל לא שווה השתקפות האור פחות נראית ונותנת לפעמים לשיער מראה חסר ברק. שיער חלק כיוון שיותר קרוב לקרקפת הוא לרוב שומני יותר וחסר נפח. מוצרי שיער למתולתלים לא יתאימו ולהיפך  לבעלי שיער חלק.

חשוב לבחור בשמפו ומרכך מתאים לתלתלים שיעניק להם את הברק המתאים ויעלים את הקרזול.
חפיפה יסודית לשיער ומסיכה יחזירו לשיער החלק את הברק ויתנו לו נפח.

חשיפה מוגברת לשמש, ים ובריכה. שימוש תדיר במייבש שיער ומחליקים למיניהם גורמים שהשיער שלנו יראה הרבה פחות טוב ממה שהוא יכול להיות. אם נשים כובע ,נחפוף בתדירות של פעמיים –שלוש בשבוע, נייבש את השיער בצורה טבעית ונשתמש במוצרי שיער שמתאימים לסוג השיער שלנו נוכל לשמור על מראה שיער בריא ויפה.

בלוג יינות ביתן

כל הזכויות שמורות ליינות ביתן © 2019

סגירת תפריט
Bitnami