הפסח הזה כולו נוחות

הפסח הזה כולו נוחות

כמו בכל שנה, אתם מתכוננים לקראת חג הפסח ומתלבטים מהיכן להתחיל את ההכנות לחג? יש תחושת לחץ באוויר, האביב מתקרב ואתם מבינים שאין מנוס מלערוך קניות רבות של מצרכים, חומרי הניקוי ושאר הפרטים המתאימים למשימה ולצאת לדרך.

הכנו עבורכם מדריך קניות ומטלות לפסח עם הדרכים היעילות שיהפכו את התכנונים לחג לפשוטים, קלילים ונוחים.

מתחילים בהכנות לפסח

השלבים הראשונים בתהליך התכנון לחג צריכים להיות מסודרים ויעילים. כדאי להכין רשימת מטלות של כל הפריטים הנחוצים לנו. החלק הראשון ברשימה שנמשך זמן רב הוא רכישת המצרכים לחג: יינות, מצות, עוגות כשרות לפסח, תבלינים, חומרי ניקוי ועוד. השלב השני והמשמעותי, הוא הניקיון. בכדי להתחיל את השלב הזה בצורה יעילה עליכם לעבור בכל חדר בבית ולרשום מה עליכם לעשות לפני החג הזה: לנקות משקופים, לצבוע את הקירות, לקנות סדינים חדשים, לסדר את הארון וכדומה.
לאחר מכן, הכינו רשימת אורחים, אילו אורחים אתם מעוניינים להזמין לליל הסדר – משפחה, חברים קרובים ואולי גם שכנים. כמו כן, יש להחליט על סידורי ישיבה.

מוותרים על קניות בסופר, רוכשים הכל Online

קניות לחג עושות לכם אסוציאציות של פקקים בלתי נגמרים, התורים הארוכים בסופר וסחיבה קשה של המוצרים הביתה? בכדי לייעל את תהליך הקניות ולחסוך לכם זמן רב, בצעו רכישה מהאינטרנט. אין ספק שההזמנה באתר היא יעילה מכמה סיבות: עורכים את הקניה בזמן שנוח לכם. שכחתם משהו? לא נורא, אין צורך לצאת ולחזור או לגלות ששכחתם פריט נחוץ בדיוק כשאתם בקופה. בהזמנה מהאתר, אתם במרחק של לחיצה אחת מהמוצר הנשכח. גיליתם שנגמרה האקונומיקה? הכנסו לאתר והזמינו באותו הרגע! ואם אתם גרים בקומה רביעית ללא מעלית, תנו לשליח להביא לכם את הקניות עד פתח הבית – כל שנותר לכם הוא לסדר את הקניות במקום. חשבו כמה זמן ומאמץ נחסך לכם בלחיצת כפתור קטנה. 

אחרי הקניות, ניקיונות

אחרי שביצעתם את שלב המפתח ברשימה, הגיע הזמן לעבור לניקיון הבית ולשאר המטלות. עבודת צוות היא חשובה והכרחית, גם אם נדמה לכם ששיתוף פעולה עם בני המשפחה יהפוך את הניקיון לסחבת, אתם טועים. ברגע שתעבדו ביחד ובעבודת צוות משותפת, תחושת המשפחתיות תהיה גדולה יותר ואין ספק כי עשייה משותפת  משרתת את כל בני הבית.

סדר מקדים במטבח: אחרי שצחצחתם את החדרים בבית, אל תשכחו כי ההכנות לפסח כוללות בראש ובראשונה את המטבח. התחילו בניקוי יסודי בארונות לאחסון מזון ובדקו במקביל מה נותר במלאי, מהם תארכי התפוגה ובמה עדיף ורצוי להשתמש לפני פסח. כמו מוצרים המכילים חמץ. ברגע שתדעו אלו מצרכים נותרו לכם במזווה ובמקרר בבית, תוכלו לתכנן את הבישולים והאפייה הקרובים בכדי לסיים את החמץ לפני מועד החג.

לסיכום, נמליץ לכם לערוך רשימה מסודרת של קניות ושל מטלות, את הזמן של העמידה בתור בתורים נשרכים עד אין קץ נמליץ לכם לבטל בשיבה נוחה מול מסך המחשב עם כוס שתיה חמה או קלה והקלקה קלילה על כל המוצרים הנדרשים להכנות לפסח, היצמדו למדריך קניות לפסח ותהיו גם אתם, מוכנים בזמן. חג כשר ושמח!

בלוג יינות ביתן

כל הזכויות שמורות ליינות ביתן © 2019

סגירת תפריט
Bitnami