חג יפה כל כך

חג יפה כל כך

השמן נועד לא רק להכנת סופגניות ולביבות אלא גם לשמירה על העור והשיער. כבר לפני אלפי שנים השמן שימש בין היתר כרכיב לטיפוח וקוסמטיקה. כיום חלק גדול ממוצרי הטיפוח לפנים, לגוף ולשיער מכילים סוגים שונים של שמנים.

כל שמן והסיפור שלו

שגרת הטיפוח מותאמת לסוג העור שלנו. מוצרי טיפוח לפנים מכילים חומרים פעילים שונים שעוזרים לנו להילחם בקמטים ולהזין את העור.

  • מוצרי טיפוח המכילים שמן זרעי ענבים עוזרים לכיווץ נקבובית.
  • סבונים וקרמים המכילים שמן שקדים מתאימים להזנת וריכוך העור.
  • מוצרים המכילים שמן נר הלילה מתאימים לכל סוגי העור ונלחמים בקמטים.
  • שמן נבט החיטה נוגד חמצון ומעכב תהליכי הזדקנות העור.
  • מוצרי טיפוח לפנים המכילים שמן חוחובה יתאימו לצמצום הנקבוביות והקטנת השומניות בעור. שמן חוחובה מזין מאוד ומתאים עצמו לכל סוגי העור ולשומן הטבעי של עור הפנים.
  • מוצרים שמכילים את שמן עץ התה, שמן אלוורה או שמן מורינגה  עוזרים להרגיע עור אדמומי ורגיש.
  • סרומים או קרמים שמכילים שמן זרעי רימון יגנו על עור הפנים.
  • שמן זרעי רימון ימריץ את התחדשות העור, מחדש רקמות ומגן מפני נזקי זיהום ושמש.

הכל מתחיל בראש

השיער שלנו חשוף לקור, לזיהום אוויר, ליובש ולחפיפות יומיות שעלולות לפגוע בו. היחלשות ההגנה הטבעית של השיער עלולה לגרום להיחלשות השיער, לאיבוד הגמישות והזוהר שלו.
שימוש בשמן על הקרקפת יכול לסייע לצמיחה של שיער בריא. מריחת שמן לפני חפיפה עוזרת למנוע ספיגת מים מיותרת העלולה להזיק לשיער ומריחת השמן לאחר החפיפה יכולה לסייע בסיכוך השיער ובשמירה על הלחות.
שמן קיק הוא אחד השמנים הידועים לטיפול ועיבוי השיער. זהו שמן שמכיל מכיל ריכוזים גבוהים של חומצות שומן ויטמינים, חלבונים, מינרלים ונוגדי חמצון. כמו-כן שמן הקיק ידוע תורם לייצור קולגן ואלסטין ובכך הוא עוזר להחזיר לשיער את הברק הטבעי שאבד לו.
מחפשים מסיכה לטיפול ושיקום השיער? מסיכה לשיער המכילה שמן קוקוס, שמן זית ודבש תעזור להזין שיער יבש, להעשיר אותו בלחות ולהוסיף זוהר וחיות למראה שלו.

השמנים שיעשו ניסים ונפלאות לעור הגוף

ניתן להשתמש במוצרי טיפוח לגוף המכילים שמנים שונים ולנצל את היתרונות הרבים של השמנים. אפשר וכדאי להשתמש בקרמים ובסבונים המכילים שמנים שמזינים את עור הגוף ומשמרים את הלחות .בדרך כלל כדאי לשים לב שהחומרים הפעילים במוצרי הטיפוח לגוף מכילים מלבד שמנים גם ויטמינים כגון ויטמין C או ויטמין E. שמנים שמומלצים במוצרי טיפוח לגוף הם שמן קוקוס, שמן שומשום, שמן מקדמיה, שמן זית ושמן אבוקדו. ישנם גם שמנים אשר ניתן למרוח ישירות על עור הגוף.

שימו שמן גם באמבטיה

בעונת החורף בעיקר אנו מוסיפים שמנים לאמבט לא רק כדי להעניק לעצמנו תחושת ספא אלא גם להשרות על הגוף ובעיקר הנפש שלווה ורוגע. מלבד היתרונות הרבים שמעניקים השמנים לגוף ונמצאים ברבים ממוצרי הטיפוח לגוף ישנם שמנים טהורים שאנו מוסיפים מספר טיפות מהם לתוך מי האמבטיה ויתנו לעורנו זוהר ולחות מתמשכת זמן רב לאחר שנצא מהאמבטיה ונתנגב. שמנים כמו לבנדר, ברגמוט, לימון ורוזמרין ירככו את עור הגוף וירגיעו את המחשבות.

בלוג יינות ביתן

כל הזכויות שמורות ליינות ביתן © 2019

סגירת תפריט
Bitnami