7 טיפים לניקוי הבית לאחר מעבר דירה או שיפוץ

7 טיפים לניקוי הבית לאחר מעבר דירה או שיפוץ

הקיץ הוא תקופה שבה הרבה אנשים עוברים לדירה חדשה או משפצים את הבית. שיפוץ דירה או מעבר לדירה חדשה יכול להיות חוויה מלחיצה. אינספור אריזות מיון וארגון חפצים שלא נתקלתם בהם שנים, שלא לדבר על הבלגן שנוצר לקראת המעבר ולאחריו. הנה כמה טיפים לניקוי הבית שיהפכו את המעבר לנעים יותר.

הכול זה מלמעלה

השיפוץ הסתיים? יופי! כדאי להתחיל לנקות את הדירה המשופצת לפי כוח הכבידה. להוריד אבק ולנקות מלמעלה עד למטה.
להתחיל עם התקרות, מאווררי תקרה, נברשות וגופי תאורה בעלי שטח פנים גדול לצבירת אבק, לאחר מכן לעבור לקירות ובסוף לרצפה.

רחוק מהדלת נקי יותר

חשוב להתחיל לטאטא ולשאוב באזורים הרחוקים מהדלת ולהתקדם אט אט לכיוון דלת הכניסה. המטרה היא שהלכלוך יהיה בכיוון אחד, החוצה. במהלך הניקיון, להקפיד לא לדרוך שוב ושוב בחללים שניקיתם כבר.

ניקוי ארונות כהכנה לבאות

ברגע שתמלאו את הארונות בבגדים יהיה הרבה יותר קשה לנקות אותם. כדאי לנקות היטב את המגירות ,המדפים וכל הארונות מבחוץ ומבפנים עם מסירי כתמים המותאמים לרהיטים. לאחר הניקוי היסודי אפשר להניח נייר ארונות, מבשמי בדים ולהכין את הארונות לקניות הבגדים הבאות.

המקום הכי חשוב

אתם נמצאים בו לפחות פעמיים- שלוש ביום והוא דורש ניקוי מיוחד. אחרי שיפוץ ובטח לאחר מעבר לדירה, לרענן את חדרי השירותים והאמבטיה להחליף את מושב האסלה לחדש. גם באמבטיה רצוי להחליף את ראש המקלחת ולנקות היטב את המשטחים למניעת כתמי עובש ורטיבות ולרענן את החדר.

לקרצף את החיידקים

כדאי מאוד להתייחס למשקופים של הדלתות אשר צוברים אבק רב ולכלוך ולנקות את כל ידיות הדלתות וכפתורים. במטבח, במידה ונשארו מכשירים חשמליים בחוץ בזמן השיפוץ, כדאי לנקות אותם היטב. אם זו דירה חדשה שעברתם  אליה ויש בה תנור וכיריים, כדאי להשתמש במסירי שומנים ולנקות גם את החלל הפנימי של התנור.

יבש תחילה

אחד הטיפים החשובים לניקוי הבית הוא ניקוי הרצפות או הפרקטים. כמובן שיש להשתמש בחומרי ניקוי מתאימים. על מנת שהרצפות יהיו מצוחצחות תחילה יש לשאוב ולטאטא את כל הלכלוך ורק אחר כך לשטוף ולסיים עם סמרטוט יבש להברקת הרצפה.

ריכוז ולעבודה

לפני שמתחילים את הניקיון והפירוק כדאי לרכז את כל הארגזים בחדר אחד שהכי פחות זקוקים לו ולשמור על כל חומרי הניקוי הייעודיים במקום אחד מרוכז, בהישג יד. את העבודה רצוי לחלק למשימות ולא על פי חלוקת החדרים.
שימוש נכון בטיפים לניקוי הבית יכול להפוך את החוויה של מעבר לדירה חדשה או שיפוץ לחוויה נעימה ונקייה יותר עבור כל המשפחה.

בלוג יינות ביתן

כל הזכויות שמורות ליינות ביתן © 2019

סגירת תפריט
Bitnami