כך תשמרו על העור בסתיו ובחורף

שינויי מזג האוויר מביאים איתם שלל אתגרים לעור. הרוחות, הטמפרטורות שיורדות, האוויר היבש והקר וחימום בבית ובעבודה משאירים את עור גופינו רגיש, סדוק ויבש. אז מה ניתן לעשות כדי לשמור על העור בקור?

לשנות את שגרת הטיפוח

שגרת הטיפוח והטיפול בעור מצריכה להשתנות בהתאם לעונה. אם בקיץ ניתן להימרח בתחליב לגוף וקרם לחות קל על בסיס מים לפנים, החל מהסתיו, בגלל היובש אפשר כבר להשתמש בקרם עשיר יותר לפנים ולגוף. לניקוי הפנים כדאי להשתמש במי פנים שלא מייבשים את העור, להשתמש בסרום ומיד למרוח קרם.
רצוי להקפיד על שגרה זו בלילה לפני השינה כדי שעור הפנים יספוג יותר לחות ולאפשר לחומרים הפעילים בקרם לעבוד ולגרום לעור להיות קורן וזוהר יותר.

לבחור את הסבון הנכון

שמירה על העור תלויה גם באופן שבו אנחנו מתרחצים. מקלחת עם מים חמים מאוד מחממת אותנו כשקר לנו, אך היא גורמת לעור הגוף להתייבש יותר ולאבד מהלחות הטבעית. לכן רצוי לקצר את זמן המקלחת החמה. חשוב להשתמש בסבון עם מרכיבים עשירים בלחות ולמרוח קרם גוף בטפיחות עדינות מיד אחרי מקלחת.

לשמור על עור הידיים

כפות הידיים שלנו חשופות, מתייבשות ונסדקות יותר בסתיו ובחורף. חשוב למרוח קרם ידיים בתדירות גבוהה ולהחזיק באופן קבוע בכמה מקומות כמו בתיק, בעבודה ובבית ליד המיטה.
לפני השינה כדאי להשתמש בקרם ידיים מזין שיעשה את העבודה במהלך הלילה. במזג אוויר קר מאוד רצוי ללבוש כפפות כדי לשמור על עור הידיים.

להגן על השפתיים

הרוחות והקור עלולים לייבש ולסדוק את השפתיים. בכל הזדמנות, כדאי להשתמש בשפתון עשיר בלחות. גם וזלין יכול לעזור לשמור על השפתיים ולמנוע את הנטייה שלנו ללקק אותם.
הרטבת השפתיים במזג אוויר קר עלולה דווקא להחמיר את היובש.
נשים שמורחות אודם, רצוי לפני המריחה למרוח שפתון  לשמירת הלחות ומניעת סדקים בשפתיים.

להשתמש בתכשירים רב תכליתיים

היום ניתן למצוא תכשירים שמספקים מספר פעולות במוצר אחד: הגנה על העור, הזנה בלחות והעשרה בחומרים ששומרים על מראה בריא ומטופח. שימוש בקרם עשיר בלחות רב תכליתי, ייתן מענה לכל חלק ואיבר בגוף שמתמודד עם יובש וחוסר לחות.

לקלף את השכבות

שימוש בפילינג לפנים ולגוף פעמיים-שלוש בשבוע יסיר תאים יבשים ויעזור לחידוש העור והחזרת הלחות. כדאי להשתמש במסכה לאחר הפילינג ולהשלים את שגרת הטיפוח בקרם גוף וקרם פנים.

להיזהר מהשמש גם בסתיו

אמנם יש יותר עננים בשמיים ופחות שעות עור, אבל השמש בהחלט עדיין משפיעה על העור שלנו. חשוב להגן על עור הפנים והידיים מפני קרני השמש המזיקות גם בסתיו ובחורף. רצוי להשתמש גם בקרם עם מקדם הגנה לפנים וגם בשפתון עם מקדם הגנה.

להקפיד לבחור רכיבים שמסייעים לעור

כדי להעשיר את הגוף בתכשירים טובים כדאי להשתמש במוצרים המכילים שמן חוחובה, שמן שקדים אלוורה, דבש וגליצרין למשל. מרכיבים אלו שנמצאים בקרמים וסבונים יעזרו להחזיר את הלחות לעור ולסייע בשמירה על העור מפני היובש.
שגרת טיפול וטיפוח מאפשרת לעבור את עונת המעבר בשלום ולשמור על עור נעים, בריא וזוהר.

בלוג יינות ביתן

כל הזכויות שמורות ליינות ביתן © 2019

סגירת תפריט
Bitnami