עיצוב שולחן לראש השנה – תבחרו את הסגנון שמתאים לכם

עיצוב שולחן לראש השנה – תבחרו את הסגנון שמתאים לכם

ראש השנה הוא תחילת השנה היהודית, זוהי חגיגה של התחלה והתחדשות. שולחן האירוח והעיצוב שלו חשובים לא פחות מהמאכלים הטעימים שיוגשו עליו. סידורי שולחן חגיגיים תורמים לאווירת החג וכל אחד יכול לעצב שולחן מקורי וחגיגי, ללא השקעה כספית מרובה. אז איך עושים את זה? איזה סידור שולחן חגיגי מתאים לכם?

שולחן מסורתי

ראש השנה הוא חג בעל משמעות גדולה. ה"ראש " ולא ה"זנב", שפע זכויות, והרבה מתיקות.
לסידור שולחן מסורתי אפשר להשתמש בחלק מהמוטיבים המסורתיים ולשלב אותם בסידור השולחן. את השולחן ניתן לכסות במפה לבנה או בצבע שמנת מפה לבנה או כסופה בשילוב ראנרים (מפות צרות) בצבע כסף הנפרשות במרכז השולחן.
אפשר להניח קערה מקרמיקה או קערת זכוכית עם שלל תפוחים ירוקים ואדומים וגרגרי רימון בתפזורת, להניח במרכז השולחן מעמד שמשמש בד"כ לעוגיות ולהניח עליו רימונים.

כמו כן אפשר להשתמש בצלחות עליהם ישנם מוטיבים של דגים או רימונים. אפשר לצבוע תפוחים מלאכותיים בספריי כסף או זהב ולהניח לכל אורח על גבי צלחת עם מפית לבנה או כסופה. ניתן להכין חבקים למפיות בצורת תפוח או רימון, להכין לכוסות שתייה קשים רב פעמיים עם תפוחי נייר מודבקים, ולשלב כמובן על השולחן נרות בתוך פמוטי כסף, גביעי יין מהודרים וכיסוי לחלה מתוקה עם ציורי שופר או כיתוב של שנה טובה. ניתן להשתמש באגרטלי זכוכית או כסף לא גבוהים  מידי שלא יסתירו את האורחים עם שלל פרחים. אפשר לשלב בתוף הפרחים שיפודים עליהם תפוחים או רימונים מלאכותיים צבועים בספריי של זהב או כסף.

שולחן צבעוני

מומלץ לשלב צבעים בסידור השולחן כדי ליצור אווירה חגיגית ומיוחדת. הצבע האדום מסמל את הרימון והתפוח וניתן לשלב אותו בעיצוב השולחן בעזרת גרגיר רימון בצלוחיות קטנות על מפה לבנה שבמרכזה יש ראנר אדום או שילוב נרות אדומים על השולחן.
אפשר גם לשלב את הצבע הירוק באמצעות קערה מלאה בתפוחים ירוקים או לעצב שולחן דווקא בצבע הצהוב ע"י סידור פרחים צהובים וצנצנות דבש קטנות לכל אחד מהאורחים. אין גבול לשילובי הצבעים וסידורי הפרחים שניתן לעשות, אתם צריכים רק לבחור.

שולחן מתוק

חשוב להתחיל את השנה עם הרגשה טובה ולכן אכילת מתוק היא חלק מהמסורת בארוחת החג. סידור שולחן חגיגי שידגיש את המתיקות יכול להיות כזה שישלב פמוטי זכוכית קטנים מלאים בדבש, כפות מרק מחרסינה המונחות על מפית ומלאות בגרגרי רימון, כוסות קטנות עם סיידר תפוחים לקטנים וסיידר תפוחים אלכוהולי לגדולים עם מקלות קינמון, תפוחים שליבתם הוצאה ובמקום, הם מלאים בדבש ומשמשים כקערית הגשה אכילה ולהניח במרכז השולחן מעמד מעוצב עם עוגות תפוחים ודבש אישיות.

שולחן בסגנון שלך

אין סגנון עיצובי אחד לסידור שולחן חגיגי. כל משפחה יכולה לבחור את סגנון העצוב שמדבר אליה ולצור אווירת חג. כיוון שאנו מאחלים שנה טובה ומתוקה, אפשר להכין ברכות לכל אחד מהמוזמנים ולתת מתנה קטנה כמו כפית וצנצנת קטנה של דבש או בקבוק שמן זית קטן, פרלין שוקולד מעוצב ואישי או פנקס קטן לרשום החלטות לשנה החדשה. לילדים אפשר לתת ערכה להכנת ברכה עם נצנצים, מדבקות ועפרונות ציור. אפשר על השולחן להניח לוח קטן עליו ירשמו המשתתפים בארוחת החג ברכות לשנה החדשה. שנה חדשה היא תמיד סגירת מעגל של השנה החולפת עם החלטות ותובנות לקראת השנה שבאה עלינו לטובה אפשר להניח על השולחן  תיבה  מעוצבת עם מנעול אליה ישימו האורחים איחולים והחלטות משפחתיות לשנה החדשה והתיבה תוכל להגיע בראש השנה הבאה לבית המארח הבא ואז יהיה אפשר לבדוק האם עמדנו בהחלטות והגשמנו חלומות. שנה מתוקה ומלאה בשפע דברים טובים.

בלוג יינות ביתן

כל הזכויות שמורות ליינות ביתן © 2019

סגירת תפריט
Bitnami