10 מי יודע? עשרה טיפים לניקוי פסח יסודי

10 מי יודע? עשרה טיפים לניקוי פסח יסודי

האביב מגיע ואיתו מזג האוויר הנפלא, הפריחה והרצון להתחדש.
רגע לפני ליל הסדר וחג הפסח אנחנו עסוקים בניקיונות, עושים סדר בבית, מוציאים את מה שישן ומיותר ומכניסים  דברים חדשים ובעיקר דואגים לבית נקי ומסודר בתקופת חג הפסח ובכלל.

כדי שהניקיון לפסח יעבור בהצלחה הנה 10 טיפים לניקוי פסח יסודי.

יעילות זה שם המשחק

ניקיון ביום אחד יכול להתיש והוא משימה כמעט בלתי אפשרית .על מנת לנקות את הבית בצורה יעילה מומלץ לחלק את העבודה והמשימות לכמה ימים בשבוע – שבועיים. מומלץ לכתוב רשימה ולסמן את מה שבוצע. כך תוכלו לעקוב אחרי משימות הניקיון בצורה יעילה והבית יישאר נקי ומסודר לאורך זמן.

המשפחה ואני

כשיש כבר חלוקת משימות ובכל יום אנו מנקים אזור אחר בבית כדאי לשתף את בני המשפחה.
גם זמן איכות משפחתי וגם ניקיון לפסח בפחות זמן. ילדים קטנים יכולים לאסוף ולהחזיר דברים למקומם, לזרוק כביסה מלוכלכת לסל הכביסה ואילו היותר מבוגרים יכולים בעצם להתחלק במשימות ניקיון הבית.

מוכנים להכל

כדי לנקות את הבית בצורה הכי טובה וללא מאבקים עם הכתמים והלכלוך צריך להשתמש בחומרי ניקוי ייעודיים ואיכותיים ש"עושים את העבודה". ניתן למצוא היום גם חומרי ניקוי טבעיים ללא כימיקלים רעילים המתאימים להסרת אבנית, הסרת שומנים מסירים מחבתות ותנורים, חומרים לניקוי משטחים וחלודה. כדאי להכין רשימת מלאי כדי לא להיתקע באמצע הניקיון לפסח בלי תכשיר ניקוי ולהוסיף גם כפפות, מטליות רצפה ושקיות אשפה חזקות.

זה לא סדר כשיש בלגן

שלב חשוב לפני הניקיון לפסח הוא סידור הבית על כל חדריו. סידור החדר מאפשר מרחב תמרון יותר גדול לניקיון ונותן לנו את האפשרות להחליט לגבי גורלם של חפצים שונים.

כדאי לחלק את החפצים השונים לקבוצות של:

  • להשאיר
  • לזרוק
  • לתרום
  • למכור

להעביר הלאה

ארונות בגדים יכולים להיות עמוסים ולהקשות על הניקיון, כדי לנקות אותם מבפנים ומבחוץ כדאי לעשות סדר בבגדים שלא לבשנו בעונה האחרונה ולהעביר אותם הלאה לתרומה כך גם תשמרו על ארונות נקיים ומסודרים וגם תעשו מעשה טוב ותתרמו את הבגדים לאנשים שבאמת זקוקים להם.

רואים רחוק רואים שקוף

חלונות הם חלק בלתי נפרד מהבית כדאי את החלונות לפרק ולנקות באמצעות ספריי לחלונות ונייר סופג.
את המסילות של החלונות רצוי לשאוב. תריסי גלילה ותריסים רגילים כדאי לנקות בעזרת מעט מים חמימים, סבון ומטלית רכה.

להוציא את הפריחה מהבית

אחרי שהבית מסודר יותר קל לנקות אבק רצוי לשלב בין מטלית לניקוי האבק מהמשטחים השונים לשואב אבק, שיגיע לכל אותן מקומות שהמטלית לא מגיעה. חשוב להסיר אבק לא רק מהרהיטים אלא גם מהכיסאות, הספות, מאווררי התקרה, האהילים והמסגרות של התמונות.

מלמעלה למטה

במטבח כדאי להתחיל בארונות המטבח העליונים, להוציא את התכולה שלהם ולנקות את המדפים העליונים. אפשר למיין כך כלים שבורים וסדוקים, ובכל חדר רצוי להתחיל סדר וניקיון מלמעלה למטה כך גם האבק ירד לרצפה ונוכל לטאטא את הרצפה ולשטוף אותה.

מלך המטבח ומלכת האמבטיה

את האמבטיה שייתכן וסבלה בחורף מרטיבות ועובש צריך לקראת הפסח לנקות מכתמי העובש והחלודה אפשר גם להתחדש באביזר קטן כמו נר או צמח ליצירת אווירה של אביב וחג באמבטיה במטבח כדי שיהיה לנו נוח לבשל ולהתכונן לארוחת החג.

הסירים והמחבתות צריכים להיות נקיים משומנים וללא שריטות התנור ומשטחי המטבח צריכים להיות נקיים משומנים וכתמים.

מתרגלים לניקיון

כדאי לשמור על הסדר והניקיון לאורך זמן ועל מנת שהמשימות ניקיון יהיו ללא הרבה מאמץ. בכל יום אפשר לנקות קצת את הבית ולשמור לאורך זמן על בית נקי ומסודר. מומלץ, על בסיס יומיומי לנקות את האבק מהריהוט. את הרצפה ניתן לרענן ולנקות בסמרטוט רצפה חד פעמי ריחני ללא צורך בנוזל שטיפה ודלי מים. קיפול הכביסה והחזרת הכביסה הנקייה לארונות גם ישמור על הסדר. כל המשפחה תוכל ליהנות מבית נקי ומסודר.

בלוג יינות ביתן

כל הזכויות שמורות ליינות ביתן © 2019

סגירת תפריט
Bitnami