צלחת גבינות מסביב לעולם

צלחת גבינות מסביב לעולם

עולם הגבינות הוא עולם עשיר בטעמים ומכיל שפע גדול של גבינות מסוגים שונים.

ניתן למצוא בארץ מבחר עשיר של גבינות מהארץ ומהעולם. בשבועות או בימים אחרים אפשר ליהנות מסעודה שלמה הסובבת סביב צלחת גבינות. בשביל להתמצא בסוגים השונים, בתהליכי ההכנה ופשוט למצוא את הגבינה לטעמך, כדאי להשתמש במדריך גבינות שהכנו.

מקור החלב

כל הגבינות עשויות מחלב פרה, עיזים או כבשים ויש גם מעט שעשויות מחלב באפלו וגמלים. גבינות מחלב בקר מאופיינות בצבע כהה יותר מגבינות הצאן.

קשות או רכות?

נהוג לחלק את סוגי הגבינות לגבינות טריות שלא עוברות כלל יישון כמו גבינה לבנה וקוטג', גבינות רכות כמו ברי ,גבינות חצי רכות (חצי קשות ) כמו פטה, גבינות קשות כמו אמנטל וגבינות כחולות כמו רוקפור וגורגונזולה.

מדריך הגבינות יכול לכוון לאיזה סוג גבינה יותר תתחברו מבחינת הטעם והמרקם.

מאיפה הגבינה שלך?

פעמים רבות הגבינה נקראת על שם האזור ןגבינה מאותו הסוג ממקום אחר תקרא בשם אחר. למשל, רוקפור מהעיירה רוקפור או פיקורינו רומנו מרומא באיטליה.

נתחיל עם צרפת משם מגיעה הקממבר, שהיא גבינה חצי קשה מחלב בקר ,זו גבינה שעטופה בעובש לבן. אל דאגה, זהו עובש טוב שתורם לטעמה של הגבינה. גבינה עם עובש נוספת מצרפת היא הברי אשר עשויה מחלב עיזים. הסנט מור גם היא עשויה מחלב עיזים וארוזה בצורת נקניק מצופה בעובש לבן.

בהולנד, ניתן למצוא גבינה חצי קשה צהובה הנקראת גאודה. זו גבינה מחלב בקר אשר מיוצרת בתהליך יישון ארוך ומגיעה בצורת כיכר ועטופה במעטפת שעווה צהובה או אדומה. גם האדאם היא גבינה קשה הולנדית מחלב בקר והיא עוברת תהליך יישון ארוך ונעטפת במעטפת שעווה אדומה או צהובה ולעיתים אף שחורה.

באיטליה נתן למצוא פרמז'ן שהיא גבינה קשה מאוד. היא מיוצרת מחלב בקר ומיושנת בין שנה לשלוש שנים. הפיקורינו מיוצרת מחלב כבשים ולכל מקום יש את הפקורינו שלה כמו רומא ואז קוראים לכך פיקורינו רומנו. המוצרלה מיוצרת מחלב באפלו ובדכ' מוגשת ככדורים קטנים של גבינה. גורגונזולה היא גבינה כחולה המיוצרת מחלב בקר ומלאת טעמים עשירים

במדינות הבלקן כמו בולגריה ניתן למצוא את הקשקבל שמיוצרת מחלב כבשים  ובקר. לפי כמות זמן היישון נקבעים שימושיה השונים. מיוון וקפריסין מגיעות גבינת הפטה והחלומי שעשויות מחלב כבשים. בשוויץ ניתן למצוא את האמנטל שהיא גבינה צהובה עם חורים גדולים ומיוצרת מחלב בקר. גם את התום נמצא בשוויץ והגרוייר שמגיעה מהעיירה גרוייר והיא גבינה המיוצרת מחלב בקר.

גבינת המאנצ'גו מגיעה מספרד ואפשר לזהותה לפי קליפה חיצונית אפרפרה. זוהי גבינה קשה עם אחוזי שומן גבוהים מאוד ומיוצרת מחלב כבשים. הצ'דר המיוצרת בכפר באנגליה מזהים לפי טעם חריף ודומיננטי. זוהי גבינה המיוצרת מחלב בקר ומיושנת בין 3 חודשים לשלוש שנים.

ישנם מקומות רבים נוספים בעולם המייצרים גבינות מסוגים שונים. גם בארץ ניתן למצוא גבינות תאן ובקר איכותיות מתובלות, עשויות עבודת יד ומיושנות בתנאים אופטימליים. הגבינות מיוצרות במחלבות בוטיק קטנות ובעלות שמות עבריים המקבילים לשמות הגבינה העולמיות.

שפע הטעמים החל מחריף, מלוח  ועד מתקתק  גורמים לצלחת הגבינות להיות מנה ראשונה ,עיקרית וגם קינוח. שלל יינות מיושנים כמו פינו נואר וקברנה יחד עם שרדונה לבן, צעיר ופירותי מהווים שילוב מצוין לחגוג את חג השבועות .לא צריך כיום לארוז את המזוודות .אפשר לרכוש את הכל במעדניות בסופר ובעזרת מדריך הגבינות לרכוש את הגבינות שמתאימות לצלחת הגבינות הנבחרת שלכם. אז אל תסתפקו רק בצלחת אחת. תהנו מכמה גבינות משובחות בחג השבועות.

בלוג יינות ביתן

כל הזכויות שמורות ליינות ביתן © 2019

סגירת תפריט
Bitnami