Sunny baby מה כדאי לעשות עם הקטנטנים בקיץ

קרם הגנה לתינוקות

מזג האוויר החם והשמש המאירה גורמים לנו לרצות לצאת ולבלות בחוץ עם התינוק שלנו.
גם אם הוא בן מספר שבועות או חודשים ועדיין לא זוחל וגם אם הוא כבר תינוק גדול ופעיל יותר, מומלץ לבלות בחוץ ולהפיק את המיטב מיום שמש חמים ונעים.

לטיול יצאנו

הליכה בפארק עם עגלה או במנשא יכולה להיות חוויה מעניינת אם תספרו ותסבירו לתינוק את כל המראות שאתם רואים בדרך. תוכלו לגעת בעלים ואבנים ולעשות מהטיול הרפתקה רק על תשכחו לשתות הרבה ולעשות מדי פעם עצירות בצל.

שמיכה לא רק לשינה

אפשר לפרוס שמיכה או משטח פעילות. ישנם משטחי פעילות קלים לניקוי, מותאמים להנחה על הדשא ומתקפלים לגודל של תיק קטן. אם התינוק יושב אפשר להניח כדורים בכל מיני צבעים וגדלים ולגלגל יחד על השמיכה. אפשר להפריח בועות סבון ולראות עד לאן הן עפות או לפוצץ אותן וליהנות מהטיפות.

הכי כיף במים

לא חייבים לנסוע עד הבריכה או חוף הים הקרוב, אפשר להשתכשך בגיגית קטנה או בריכה מתנפחת. מומלץ למלא כחצי סנטימטר עד סנטימטר רק כדי שהתינוק יוכל להשפריץ ולחוש את המים. במידה והתינוק יושב אפשר להביא כוס קטנה ולהעביר מים מהגיגית החוצה.

איך לשמור על הבייבי בקיץ? 

לבוש נכון

בחירה נכונה של ביגוד יכולה לשמור על נוחיותו של התינוק. בגדים מבדים קלילים עדיפים על בגדים מבדים "לא נושמים" סינטטיים. ככל שהבד הוא איכותי יותר, כך הזיעה תתנדף והבד יספוג יותר. שרוולים ארוכים ומכנסיים ארוכות יכולות להגן מפני השמש.

הכל תלוי בבקבוק

בין אם התינוק כבר גדול יותר ושותה מים או שותה חלב שאוב או פורמולה. יש להקפיד על כך שהבקבוק יהיה חופשי מחומרים מזיקים ביחוד ביספנול. הביספנול לעיתים נמצא בפלסטיק ומזיק מאוד לבריאות. דבר נוסף, שחשוב שתהיה לבקבוק פיה נוחה מסיליקון רך כדאי שהבקבוק יהיה נוח לפירוק לניקוי וחיטוי. בקבוק שלא ינוקה כמו שצריך יהיה מצע לחיידקים ולא כדאי שהתינוק ישתה מבקבוק כזה.

מרוחים בשמש

חשיפה לשמש בכל גיל עלולה להזיק לעור בטח כשמדובר בגיל צעיר מאוד. ישנם סוגים רבים של קרמים להגנה מפני קרני השמש המזיקות. קרניים אלו נקראות UVA ו UVB וכאשר אנו בוחרים קרם הגנה לתינוקות יש להקפיד שמקדם ההגנה גבוה (40 ומעלה) כמו כן חשוב שקרם ההגנה לתינוקות יספק הגנה מפני שני סוגי הקרניים המזיקות.

תמיד כדאי לבדוק שקרם ההגנה לתינוקות אינו מכיל חומרים מסוכנים, בעל תוקף ומחברה מוכרת חשוב שיצוין על קרם ההגנה שזהו קרם הגנה לתינוקות. יש לקחת בחשבון שישנם קרמים שלא מתאימים לתינוקות בגיל 6 חודשים ומטה. מומלץ לבדוק רגישות על ידי מריחת קרם ההגנה לתינוקות על גבי שטח קטן בזרוע ולראות האם מתפתחת תגובה רגישה.

כדאי למרוח כל שעתיים מחדש כיוון שהקרמים נספגים בגלל הלחות והזיעה ולא יעילים  כובע על הראש ,משקפיי שמש המותאמות לתינוקות ומריחת קרם הגנה לתינוקות יגנו על התינוק בפעילות קייצית בחוץ.

עקיצות לא עלינו

קיץ הישראלי הינו קיץ לח, חם מאוד ומלא ביתושים. תינוקות שלא יכולים להביע במילים את תחושותיהם יכולים להיפגע מהחום ולהיעקץ בקלות. מספר טיפים לשמירה על התינוק יוכלו להפוך את השהייה והפעילויות בחוץ לבטוחות ונעימות יותר.

להגנה מפני עקיצות יתושים אפשר לטפטף טיפה קטנה על החיתול בד או דש הבגד של שמן אתרי טהור שמרחיק יתושים. שמן כגון ציטרונלה .או להשתמש בספריי או משחה שמרחיקה יתושים יש לשים לב שמוצרים רבים לא מותאמים לעור הרגיש של תינוקות ולכן יש לנקוט בתשומת לב בבחירת המוצר המתאים.
בסוגים רבים של עגלות תינוק ישנן כילות נגד יתושים אבל ליתר ביטחון כדאי להצטייד בחומר דוחה יתושים.

טיול בשכונה, שעת סיפור בגינה ובועות סבון על השמיכה כל פעילות בחוץ בקיץ תהיה מהנה עם ההכנה וההגנה הנכונה.

בלוג יינות ביתן

כל הזכויות שמורות ליינות ביתן © 2019

סגירת תפריט
Bitnami